keiry životopis

20. října 2007 v 13:20 |  Keira Knightely=)
Keira Knightley se narodila 22. 3. 1985 v Teddingtonu ve Velké Británii. Herecké předpoklady měla už od dětství a již ve 3 letech si řekla o agenta. Její rodiče, Will Knightley (herec) a Sharman MacDonald (herečka a scénáristka), nebyli natolik šílení, aby pořizovali agenta pro tříleté dítě a navíc ji ze začátku v hraní nepodporovali. Keira byla dyslektička, ale dařilo se jí to před rodiči skrývat. Poslouchala knížky na kazetách, učila se je nazpamět a pak dělala, že je čte. Až její babička na to přišla a prohlásila: "To děcko neumí číst!" Maminka jí řekla, že jestli za ní bude chodit s knížkou v ruce a s úsměvem na tváři každý den po celé prázdniny, v září jí sežene agenta. Keira se nevzdávala a v 6 letech agenta dostala. Ten jí v 7 letech zařídil první setkání s kamerou v televizním filmu ROYAL CELEBRATION. Podle nařízení rodičů však směla hrát pouze v době, kdy se jí to nepletlo se školou, aby ji neflákala. Kdyby si zhoršila známky, nesměla by hrát. Ale i tak Keira získávala další praxi v televizi.


První větší role přišla v roce 1999 (Keiře bylo 14), když hrála roli Sabe, dvojnici královny (Natalie Portman) ve HVĚZDNÝCH VÁLKÁCH. Její role byla držena v tajnosti a N. Portman se proslavila rolí královny i jako její dvojnice. Spousta fanoušků si stále myslí, že N. Portman hraje obě role.

Poté Keira natočila film PRINCEZNA ZLODĚJŮ, TV serie OLIVER TWIST a thriller THE HOLE. Také si zahrála malou roli ve filmu DEFLATION.

Pak přišla role, která Keiru konečně proslavila. Film BLAFUJ JAKO BECKHAM se setkal s opravdu velkým úspěchem a ve Velké Británii se držel 7 týdnů na prvním místě žebříčku návštěvnosti a uspěl i v Americe. Role Jules, dívky, která se snaží se svou indickou kamarádkou Jess (Parminder Nagraová) dostat do Spojených států jako profesionální hráčka fotbalu, Keiře sedla přímo na tělo. Na roli se připravovala opravdu poctivě. Trénovala plných 20 týdnů, a to i přesto, že na škole byla nadšenou sportovkyní a kapitánkou dívčího fotbalového družstva. Tento film Keira přijela uvést na 37. ročník filmového festivalu v Karlových Varech.

Ale největší úspěch pro Keiru připravil letní trhák PIRÁTI Z KARIBIKU: PROKLETÍ ČERNÉ PERLY. Keira zde byla obklopena filmovými lamači srdcí třech generací-Geoffrey Rush, Johnny Depp a Orlando Bloom. Práci s nimi si nemohla vynachválit. A právě díky tomuto filmu si Keira našla miliony fanoušků po celém světě.


Po "Pirátech" přišla role v romantické komedii LÁSKA NEBESKÁ, kde si Keira zahrála po boku Hugha Granta, Liama Neesona a Emmy Thompson. V Čechách se sice tento film příliš neujal, ale Británie opět řičela nadšením.

V historickém filmu KRÁL ARTUŠ, představuje odvážnou dívku Guineveru, která bojuje po boku mužů.

Do budoucna by se měla objevit v dramatu THE JACKET,
v historickém dramatu TULIP FEVER, ve filmu DOMINO a v druhém pokračování PIRÁTů Z KARIBIKU.

I když je ještě víceméně teenager, tak má za sebou několik opravdu kasovních úspěchů. Ale i přesto žije doma s rodiči a bratrem Calebem a prozatím si neosvojila hvězdné manýry některých jejích hereckých kolegů. Můžeme jenom doufat, že jí to vydrží.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama